ללא פרבנים * ללא מינרל אויל * ללא סולפטים

לקהילה

כחלק מהפילוסופיה שלנו אשר עוסקת בחושים השונים, אנחנו תומכים ומסייעים לארגונים שונים אשר מפתחים את החושים לבעלי מוגבלויות.

אחד הארגונים אשר אנחנו שמחים לסייע לו הינו, אלי"ה.

אלי"ע – ארגון לקידום ילדים עם עיוורון או לקות ראיה – מידע כללי

אלי"ע הוא הארגון המוביל בישראל לקידום ילדים עם עיוורון או לקות ראיה. ניסיונו המקצועי והישגיו של אלי"ע מוכרים ומוערכים ברחבי העולם. אלי"ע מעניק מגוון שירותים ובהם אבחון, טיפול, תמיכה ושיקום. השירותים מתאפיינים בהקפדה על אמות מידה מקצועיות וניתנים על ידי טובי בעלי המקצוע תוך למידה מתמדת של חידושים בתחום.

מטרות הארגון הן:

  • להכין ילדים עם עיוורון ולקויות ראיה לשילוב בחינוך הרגיל ובחברה בכלל.
  • לתת מענה מקצועי לילדים עם עיוורון ולקויות ראיה מורכבי התפתחות, בדרך לשילובם במסגרות המשך מתאימות בהתאם לצורכיהם וליכולותיהם.
  • לחזק ולתמוך במשפחות הילדים באופן שיעזור להן לקדם את ילדיהן בצורה יעילה ובונה.

פעילות הארגון

תכנית לימודית שיקומית – שישה ימים בשבוע

בתכנית זו מודגשות טכניקות האוריינטציה והניידות, כמו גם אוריינות בסיסית ואינטראקציה חברתית. התכנית מאפשרת לכל ילד לממש את מלוא הפוטנציאל האישי שלו. בתכנית נכללים גם טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, ריפוי בדיבור, תרפיה במוזיקה, הידרותרפיה, רכיבה טיפולית, שיאצו, מסאז' וטיפול באמצעות בעלי חיים.

תכנית להורים ותינוקות

פעם בשבוע מפעיל אלי"ע תכנית תרפיה, תמיכה וייעוץ לתינוקות עד גיל חצי שנה והוריהם.

תכנית תמיכה למשפחות

לאלי"ע תפקיד מרכזי בהתפתחותו של כל ילד, אולם המשפחה מהווה את מקור התמיכה העיקרי של הילד העיוור או לקוי הראיה. משאבים רבים מופנים בכל הסניפים לפגישות ייעוץ פרטניות וקבוצתיות למשפחות, בהנחיית אנשי מקצוע בכירים.

הידרותרפיה

ב-2003 הקים  אלי"ע מרכז הידרותרפיה בצמוד לסניף פתח תקווה. הבריכה משרתת את כל ילדי הסניף במשך כל השנה, אחת לשבוע. ילדי סניפים ירושלים ובאר שבע נהנים מפעילות הידרותרפית דומה בבריכות שמחוץ לסניפים.

קייטנה לבוגרי אלי"ע

בוגרי אלי"ע, המשולבים במסגרות בית-ספריות רגילות, לא יכולים להפיק תועלת והנאה מספיקות ממרבית הקייטנות הרגילות בקהילה. אלי"ע פיתח קייטנה מיוחדת, המתקיימת כל שנה ביולי בסניף פתח-תקווה, עבור 25 בוגרים בגילאי 5-14.

הדרכה שיקומית

תוכנית ההדרכה השיקומית כוללת ייעוץ והדרכה להוריו של הילד/ה ע"י מורות שיקומיות העובדות באופן צמוד לילד, ומטרתה לקדם את התפתחותם של הילדים לקראת ההשתלבות במסגרת חינוכית תואמת. בנוסף לילדי אלי"ע, יותר מ- 120 ילדים נהנים משירות זה בכל רחבי הארץ.