Bez parabenów - bez oleju mineralnego

(0)
Podsumowanie koszyka : 0.00

MORZE MARTWE I JEGO WYJĄTKOWE CECHY

„Morze Martwe” – morze i otaczający je region są bardzo żywe/ożywione. Morze Martwe leży ponad 400 metrów poniżej poziomu morza, w najniżej położonym miejscu na Ziemi. Znajduje się w syryjsko-afrykańskim rowie tektonicznym. Od stronu zachodniej wznoszą się Góry Judzkie, a od strony wschodniej – Płaskowyż Moabski. Woda Morza Martwego zawiera 21 minerałów, w tym: magnez, wapień, brom i potas. 12 z tych minerałów jest wyjątkowych i nie znajdziemy ich w żadnych innym morzu czy oceanie. Niektóre z nich mają właściwości relaksacyjne, odżywiają skórę, mają zbawienny wpływ na układ krążenia, przynoszą ulgę przy schorzeniach reumatycznych i zaburzeniach metabolizmu. Gdy porównamy skład chemiczny Morza Martwego z innymi jeziorami i oceanami, dowiemy się, że jego zasolenie wynosi 31.5%. Zawartość jonów kwasu siarkowego jest bardzo niska, z kolei zawartość jonów bromu jest najwyższa ze wszystkich zbiorników wodnych Ziemi. Większość jonów wapnia w Morzu Martwym i okolicach jest neutralizowana przez chlorki. Zawartość NaCl w innych morzach wynosi 97%, a Morzu Martwym zaledwie 12-18%. Temperatura wody waha się od 19 stopni Celsjusza w lutym do 31 stopni Celsjusza w sierpniu.

Morze Martwe jest jednym z najbardziej zasolonych jezior świata. Zasilane jest w znacznej części przez rzekę Jordan od strony północnej, a od stron wschodniej i zachodniej – przez strumienie i potoki. Akwen nie ma ujścia, ale traci ogromne ilości wody w wyniku parowania w suchym gorącym powietrzu. Powoduje to powstawanie dużych skupisk soli i minerałów, wyjątkowo bogatych w chlorki soli magnezu, wapnia, potasu, bromu i inne. Skład solanki Morza Martwego jest wynikiem erozji i przemieszczania się starszych złóż. Wysokie zasolenie jest również źródeł mineralnych wzdłuż brzegów morza. Ponadto osady aluwialne tworzą niezwykle cenione błoto mineralne, znane również jako czarne  błoto lecznicze z Morza Martwego.
 

Morze Martwe jest największym naturalnym spa na świecie, znajduje się również w najniżej położonym miejscu ziemi, 417 metrów poniżej poziomu morza.
Morze Martwe to jedno z najbardziej wyjątkowych leczniczych miejsc Ziemi: jego wody zawierają dziesięciokrotnie więcej soli i minerałów, niż jakiekolwiek inny akwen świata. Te bogate, wyjątkowe minerały i błota mają dobroczynny wpływ na zdrowie i urodę ludzi na całym świecie:

Bezcenne minerały z Morza Martwego są znane z tego, że:

- Mają właściwości relaksacyjne i odżywiają skórę;  

- Mają zbawienny wpływ na układ krążenia, przynoszą ulgę przy schorzeniach reumatycznych i zaburzeniach metabolizmu.